Mitsubishi Electric neemt verkoop Nederland in eigen hand

Mitsubishi Electric Vonkmachines. (foto van fabrikant).
Mitsubishi Electric Vonkmachines. (foto van fabrikant).

Mitsubishi Electric neemt na het faillissement van distributeur Dymato de verkoop van vonkmachines in Nederland per 1 maart in eigen hand. Voor de directe verkoop in Nederland heeft het bedrijf twee bewezen experts kunnen aantrekken: Colin Jennings (van Dymato) en Fabian Back. Als teamleden op het Europese hoofdkantoor in het Duitse Ratingen ondersteunen ze alle klanten in Nederland met technologisch advies en probleemoplossing.

“De eisen in de metaalbewerking nemen toe, terwijl digitalisering en netwerken in een stroomversnelling raken”, geeft Mitsubishi Electric aan.

“Als gevolg hiervan groeit ook de behoefte aan holistische concepten, technologische ondersteuning en geoptimaliseerde after-sales service.”

Nederlandse markt ‘erg belangrijk’

Mitsubishi Electric biedt deze diensten nu ook rechtstreeks aan haar klanten in Nederland. Deze markt is erg belangrijk voor ons, geeft het bedrijf aan.

“Er zijn tal van interessante bedrijven die zich met succes staande houden in de wereldwijde concurrentie.”

Productiviteit, procesbetrouwbaarheid en uiteindelijk kosteneffectiviteit zijn daarbij cruciaal, aldus het bedrijf.

“De nieuwe organisatie wil de productie van haar klanten efficiënter, flexibeler, productiever en zuiniger maken.”

Vonkmachines voor draadsnijden en stansen

Mitsubishi Electric geeft aan al meer dan 50 jaar vonkmachines voor draadsnijden en stansen te produceren en wereldwijd erkend technologieleider te zijn op EDM-gebied.

“EDM is een zeer veeleisende technologie waarmee zeer complexe werkstukken met ultraprecisie kunnen worden geproduceerd.”

Goed voorbeeld hiervan is de onlangs gelanceerde MX 900 serie voor draaddiameters van 0,02 tot 0,2 mm en oppervlakken tot RA 0,04.

Zeer complexe werkstukken

“Deze machines produceren zeer complexe werkstukken met lage mechanische spanning in geometrieën met de kleinste hoekradii en extreme oppervlaktekwaliteit.”

De evaluatie van de prestatieparameters van een machine verschuift echter steeds meer naar een holistische kijk op processen, aldus het bedrijf.

Onderdelen uit eerste hand

De twee nieuwe verkoopmedewerkers zullen vanuit Ratingen (bij Düsseldorf) klanten uitgebreide ondersteuning bieden als directe contactpersonen met korte communicatielijnen.

In de toekomst zullen klanten alle diensten en originele reserveonderdelen zonder omwegen uit eerste hand ontvangen.

Het team in Nederland wordt ondersteund door meer dan 20 goed opgeleide experts in Ratingen, die allemaal vele jaren ervaring hebben in het repareren van EDM-machines.

Op korte termijn beschikbaar

Ander voordeel is dat reserveonderdelen op korte termijn beschikbaar zijn – zelfs voor machines die al tientallen jaren in gebruik zijn.

Jennings en Back willen zich ook richten op technologieoverdracht. Ze staan in directe verbinding met de applicatie-ingenieurs op het hoofdkantoor.

EDM-Dress

Ze zijn daardoor in staat om nieuwe toepassingsgebieden voor klanten te ontsluiten, zoals het bewerken van metaalgebonden slijpschijven met EDM-Dress.

EDM-Dress kan ook worden gebruikt om snel en flexibel nieuwe soorten slijpschijfprofielen te genereren, wat aanzienlijke concurrentievoordelen biedt ten opzichte van andere processen.

De slijpschijven kunnen met dit proces ook veel vaker worden gecorrigeerd dan met conventionele methoden. Dit omdat alleen de meest noodzakelijke correcties hoeven te worden uitgevoerd totdat de schijf weer klaar is voor gebruik.

De schijfsubstantie wordt beschermd en er wordt slechts een kleine hoeveelheid materiaal verwijderd.

Volledig CNC-gecontroleerd en reproduceerbaar

Het hele proces is volledig CNC-gecontroleerd en reproduceerbaar. Elke slijpschijf wordt geproduceerd met geometrische precisie en binnen continu identieke toleranties.

Mitsubishi Electric ondersteunt gebruikers met een compleet pakket dat direct na ingebruikname als turnkey-oplossing kan produceren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven