WireDress is een nieuw procédé van Studer voor het dressen van slijpschijven. Dressen (in Duitstalige landen spreekt men van ‘Abrichten’) is nodig om een slijpschijf in de juiste vorm (profiel) te brengen en om een de schijf weer in de juiste conditie (scherpte) te brengen. WireDress is met name bedoeld voor metaalgesinterde schijven die voorzien zijn van diamant- of CBN-korrels voor het slijpwerk.
De metaalgebonden slijpschijven zijn ontwikkeld voor moeilijk verspaanbare materialen zoals hooggelegeerde, geharde stalen, hardmetalen en keramiek. Het dressen van dergelijke schijven gaat echter moeizaam. ECM (elektrochemisch) of EDM (vonken) zijn technieken die in aanmerking komen voor het dressen.

De WireDress van Studer, in ons land op de markt gebracht door De Ridder, is in principe een kleine draadvonkmachine. De draad is een elektrode, de slijpschijf de tegenpool en de slijpolie functioneert als diëlektricum. Lees hieronder in het Duitstalige persbericht van Studer meer overb WireDress:

