Andra Tech Group heeft 100% van de aandelen van Lucassen Groep overgenomen. Dit bedrijf uit Sittard is specialist in de productie van fijnmechanische onderdelen van uiteenlopende materialen die voldoen aan hoge reinheidseisen. Daarnaast verzorgt Lucassen (cleanroom)montage inclusief de daarvoor benodigde inkoop van onderdelen. De inhoudelijke details van de overname blijven volledig vertrouwelijk.
De 50 nieuwe collega’s van het overgenomen Lucassen zijn actief voor klanten in semicon, analytical en optics.
Daarmee vormt het bedrijf niet alleen een welkome uitbreiding van de groep qua competenties, maar zeker ook wat betreft klanten en markten die worden bediend, stelt Andra Tech .
Daniël Gulikers zal in de functie van algemeen directeur bij Lucassen actief blijven.
9 bedrijven, 11 productielocaties
Andra Tech Group bestaat na de overname van Lucassen uit 9 bedrijven in Nederland en Duitsland. Het gaat naast Lucassen om DKH, HFI, Jatec, Kusters, Lemmens, Mayer, Visietech en Wilting.
De groep heeft in totaal 11 productielocaties die zich richten op de maakindustrie. Andra Tech Group is gespecialiseerd in het produceren van hoogwaardige fijnmechanische onderdelen en modules.
De ruim 700 technische vakmensen die bij Andra Tech Group werkzaam zijn, bedienen klanten in verschillende industrieën, waaronder de semicon-, verpakkings-, voedingsmiddelen-, mobiliteits-, medische en lucht- en ruimtevaartindustrie.
Specialistische kennis en expertise
De groep staat bekend om zijn specialistische kennis en expertise in het verwerken van (moeilijk te bewerken) metalen en kunststof. Er wordt gewerkt met de nieuwste technologieën – zoals 3D printen -.
Een aantal bedrijven heeft de beschikking over moderne cleanroom faciliteiten. Andra Tech Group produceert onderdelen voor prototypes, kleine tot middelgrote batches en ook grote series.
Begin 2021 heeft investeringsmaatschappij Equistone Partners Europe een meerderheidsbelang genomen in Andra Tech Group.
Verdere groei, professionalisering
Met de ondersteuning van Equistone heeft het management van Andra Tech Group de mogelijkheid om de bedrijfsactiviteiten verder te laten groeien en professionaliseren.
Na de overnames van Mayer in Duitsland (eind 2022), DKH (begin 2023) en Lemmens (eind 2023), breidt Andra Tech Group met deze volgende overname in Nederland haar klantenbestand en competenties verder uit.
Lucassen en Andra Tech Group zullen nauw samen gaan werken om verdere groei te bewerkstelligen.
Klanten stellen hogere eisen
“We zien dat klanten in high tech sectoren zoals semicon en analytical steeds hogere eisen stellen aan onze bedrijven”, vertelt Adwin Kannekens, CCO Andra Tech Group.
“Specialisatie en goede communicatie met onze klanten zijn essentieel om hier invulling aan te geven.”
Gidsfunctie binnen Andra Tech Group
“De Lucassen Groep heeft afgelopen jaren laten zien hoe dit in de praktijk moet worden gebracht en zal daarmee een gidsfunctie gaan vervullen voor andere bedrijven binnen Andra Tech Group.”
Lucassen kan met de toegang die het bedrijf nu krijgt tot de Andra Tech Group competence centers de eigen klanten nog beter ondersteunen bij maakbaarheidsuitdagingen, stelt hij.
“We hebben dan ook ontzettend veel zin in deze nieuwe samenwerking.”
Kansen voor sterke groei
“We zien kansen en hebben de ambitie om Lucassen Groep de komende jaren sterk te laten groeien”, reageert Gulikers, directeur Lucassen Groep.
“De ondersteuning die Andra Tech Group hierbij gaat geven, helpt ons team bij het verder versterken van de organisatie en het uitbreiden van onze capaciteit.”
Grotere veerkracht nodig
“Dit biedt perspectief aan de klanten van Lucassen maar zeker ook aan onze medewerkers, omdat Andra Tech Group onze veerkracht vergroot.”
Die veerkracht is volgens hem nodig om in de hedendaagse toeleveringsketens op het hoogste niveau mee te blijven doen.

