Door gebruik te maken van vloeibare stikstof met een temperatuur van -196 graden celsius lukt het machineleverancier MAG om de verspaanbaarheid van moeilijk te verspanen metalen drastisch te verbeteren. Zeker in combinatie met een minimaalsmering.
Koeling met vloeibare stikstof door de hoofdspil in combinatie met een MMS-smering (minimaalsmering) is interessant bij het verspanen van ‘moeilijke’ metalen als titaan, nikkelegeringen, nodulair gietijzer en vermiculair gietijzer. Lees meer in de bijgevoegde Duitstalige document van MAG. Tijdens de IMTS 2010 in Chicago (USA) zal het stikstof-procédé gedemonstreerd worden.
![]() |
Bearbeitungsprozess mit Stickstoff |
Grafieken voor het bewerken van GGV (vermiculair gietijzer) met hardmetaal met snijsmeerolie, vloeibare stikstof of stikstof in combinatie met minimaalsmering. (bron: MAG, in ons land vertegenwoordigd door De Ridder)