Europees kampioen lassen Bart Willems, CNC-frezer Joyce Wever en monteur mechatronica Dunja te Lintum vertellen elk in een video over hun werk, waarom ze voor de metaal kozen en hun ambities.
Met een mini-campagne rond drie jonge metaaltalenten zet OOM de komende maanden werken en groeien in het mkb-metaal in de spotlights. Dit om te laten zien dat mkb-metaal aantrekkelijk en uitdagend is om in te werken.
De video van Joyce Wever ging twee weken geleden al live. Nu is het de beurt aan Bart Willems. Hij is lasser van Wennekes Welding Support uit Mill.
Bart (21) ging voor de metaal na een aantal snuffelstages. “Toen kwam ik erachter dat ik het lassen wel heel erg leuk vond. Ik weet nog goed hoe
ik mijn eerste product maakte. Het was een heel simpel ding, maar wat was ik er trots op. Ik heb de foto’s nog steeds.”
Bart bleek niet zomaar een talent: in 2023 werd hij Europees kampioen lassen tijdens EuroSkills in Gdansk. “Ik kan me eigenlijk geen werk buiten de metaal voorstellen. In deze wereld ben je nooit uitgeleerd.”
De video’s en foto’s van Joyce, Bart en Dunja zijn ook te downloaden op www.oom.nl/groei..
OOM is het scholingsadviesbureau van de sociale partners in de metaalbewerking. Het gezamenlijke doel is het vakmanschap in de sector naar een hoger plan tillen.
Bij OOM zijn ruim 14.000 bedrijven met bijna 160.000 werknemers aangesloten. De bestuurders van OOM zijn afkomstig van Koninklijke Metaalunie, FNV Metaal, CNV Vakmensen en De Unie..

