VDL Groep neemt Sintecs over. Daarmee breidt de groep zijn positie in hoogwaardige elektronica verder uit. Ook versterkt het concern zijn competenties op het gebied van elektronica-ontwikkeling en productie-ondersteuning. Deze strategische stap ondersteunt VDL’s ambitie om klanten als one-stop-shop-partner te bedienen op de deelgebieden mechanica, software en elektronica. Sintecs, uit Hengelo, ontwerpt complexe digitale elektronica voor klanten in diverse hightechindustrieën.
Sintecs is onder meer gespecialiseerd in het vroegtijdig koppelen van ontwerp en productie en beschikt over expertise die van groot belang is in verschillende sectoren, zoals hightech, cybersecurity en defensie.
Deelgebieden die volgens VDL perfect aansluiten bij de activiteiten van de groep. Onder de paraplu van VDL Groep kunnen de producten en diensten voor de markt verder worden versterkt.
VDL had eerder TBP Electronics (in 2020) en Rena Electronica (in 2023) overgenomen om de competenties op het gebied van hoogwaardige elektronica verder uit te bouwen.
‘Nog completer aanbod’
Met de overname van Sintecs wordt het ‘one-stop-shop-principe’ verder versterkt, met name voor klanten in de hightechsector die complexe mechatronische modules afnemen.
Zo zet VDL een belangrijke stap richting een nog completer aanbod voor haar klanten, waarbij mechanica, elektronica en software samenkomen.
Als onderdeel van VDL Groep draagt Sintecs bij aan de realisatie van complexe, geïntegreerde technologische projecten in de bedrijvengroep.
VDL TBP Electronics, VDL Rena Electronica en Sintecs zullen intensief samenwerken om deze aanpak verder te ontwikkelen en klanten breder te ontzorgen.
Sintecs: speler in elektronica
Sintecs (Signal Integrity Consultancy Services) is in 2000 opgericht. Het bedrijf is uitgegroeid tot een volwassen en innovatieve speler in elektronica, dat high-end elektronica, waaronder PCB’s (printed circuit boards), embedded software en hardware voor complexe toepassingen, ontwerpt en ontwikkelt.
Daarnaast biedt het bedrijf gespecialiseerde diensten en brengt het onder merknaam Scalys eigen producten op de markt, bijvoorbeeld voor cybersecurity.
Bij Sintecs werken ongeveer 75 medewerkers, 50 medewerkers zijn gevestigd in Hengelo en 25 medewerkers in Vilnius (Litouwen). De jaaromzet in 2025 bedroeg 8,5 miljoen euro.
‘Grote stap vooruit’
“De overname door VDL voelt voor Sintecs en Scalys als een natuurlijke en tegelijk grote stap vooruit”, zegt Sintecs-oprichter Hans Klos.
“Met de kennis, schaal en technologische kracht van VDL kunnen we onze expertise verder verdiepen, sneller innoveren en onze klanten nóg beter ondersteunen.”
“Het biedt ons de ruimte om te groeien, terwijl we niet alleen blijven wie we zijn, maar onze identiteit verder kunnen versterken en uitbouwen”, vervolgt hij.
“Als onderdeel van VDL Groep krijgen we de mogelijkheid om onze impact te vergroten en onze ambities na te streven.”
VDL: ‘One-stop-shop’
“Wij hebben de ambitie om voor onze klanten een one-stop-shop-industriële partner te zijn”, zegt president-directeur Willem van der Leegte van VDL Groep.
“Met de vakkundige medewerkers van Sintecs in onze gelederen erbij worden onze elektronica-competenties vooral verder uitgebreid op het gebied van ontwikkeling en ondersteuning bij de maakbaarheid en testbaarheid van elektronica in onze fabrieken.
“Dit stelt ons in staat om onze klanten nog beter te bedienen en om nog relevanter te worden voor de kritische processen van onze klanten.”

