De inkoopmanagers uit de sector verspaning kijken veel positiever naar de maand februari in vergelijking met januari 2006. De indexscore is 66,3. De NEVI mat over de hele branche een ontwikkelingsindex van 59,3 en de industrie als totaal, die een score haalde van 57,0. Deze cijfers liggen boven de 50, zodat er wel sprake is van een groei. Opgesplitst naar componenten zijn productie, orders en werkgelegenheid positiever beoordeeld.
Keerzijde van de medaille is dat de levertijden van de leveranciers langer zijn geworden en de voorraden eindproduct toenamen. De inkoopprijzen nemen buiten de Verspaningsindex om flink af volgens de inkopers.
Vergeleken met de totale industrie (NEVI) zijn het productieniveau en de gedachten over het productieniveau veel beter, het orderniveau en de werkgelegenheid beter, maar blijft de sector achter op gebied van levertijden van leveranciers en de voorraadniveaus. Ook zijn de inkoopprijzen hoger dan die van de totale industrie.