In de visie van machinebouwer Makino is een goede temperatuurbeheersing essentieel bij het verspanen van titanium. De ideale bewerkingstemperatuur dient zodanig te zijn dat het moeilijk verspaanbare titanium toch gemakkelijk te bewerken, zonder dat de temperatuur een negatieve invloed heeft op het gereedschap.
In een wetenschappelijke publicatie geeft Makino meer informatie op de verspaningsoptimatisatie van titanium. Wellicht nu een nog wat exotisch materiaal, maar met name in de aerospace zien we steeds meer toepassingen. Lees meer in de bijgevoegde PDF van Makino:
![]() |
Makino model verspanen titanium |
Van belang bij het bewerken van titanium is het werken in de ‘sweet spot’. Dat wil zeggen: er dient per toerental vastgesteld te worden tot welke snedediepte gegaan kan worden zonder een onstabiel freesproces te krijgen.
Makino demonstreerde vorig jaar het palletwisselen op een T2 bewerkingscentrum. Op de pallet een verspaand titanium deel. In ons land wordt Makino vertegenwoordigd door Produtec (foto’s: Reinold Tomberg)