JSF belangrijk voor hightech-metaalindustrie • Metaal Magazine Ga naar hoofdinhoud

JSF belangrijk voor hightech-metaalindustrie

Een vertikaal landende JSF, waarop middenrechts de flaperons te zien zijn (foto: Lockheed Martin)

Volgend jaar juni komen twee JSF straaljagers naar de luchtmachtbasis Volkel voor testvluchten en een feestelijke show tijdens de Luchtmachtdagen in Leeuwarden. Van de Nederlandse bedrijven die meewerken aan het gevechtsvliegtuig, is de metaalindustrie het sterkste vertegenwoordigd. Je wordt niet zomaar leverancier of toeleverancier.

De verspanende machines in de drie fabriekshallen van Fokker Aerostructures in Hoogeveen draaien op volle toeren. Slechts twee zijn minder dan een uur buiten gebruik. De rest is al minstens veertien uur ononderbroken in bedrijf en sommige al bijna drie dagen. Maar liefst een derde van de 100.000 verspaanuren komt op het conto van de JSF en dat aandeel wordt dankzij recente orders alleen maar groter. Fokker is in Nederland de hofleverancier voor JSF-componenten, en bij uitstek voor de cruciale onderdelen.

Premium artikel

Premiumartikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van Metaalmagazine.nl.
» Ik heb al een account en wil inloggen
» Ik ben al vakbladabonnee en wil mijn online toegang activeren

Digitaal abonnee worden?

Wordt digitaal abonnee en krijg onbeperkt toegang tot het exclusieve deel van Metaal Magazine. Ook kun je voortaan het Metaal Magazine online lezen.

Direct abonneren

Wist je dat je Metaal Magazine in de webshop kunt aanschaffen? Webshop

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven