Grob zal op de EMO uitpakken met het vijfassige G750 bewerkingscentrum, een grotere versie van de al eerder uitgebrachte G350 en G550 bewerkingsmachines.
De G750 van Grob, in Nederland vertegenwoordigd door Eritec uit Hengelo, is een simultaan bewerker met een horizontale spindel geschikt voor draaifrees- en voor vijfassig bewerken. De G750 heeft dankzij een machinebed die 180o kan draaien een optimale spaanafvoer. Spanen vallen door de zwaartekracht simpelweg uit de bewerkingszone. De G750 heeft ruimte voor werkstukken met een diameter van maximaal 1.280 mm en een gewicht van maximaal 1.500 kg. Bij automatiseringsdoeleinden kan de machine worden aangevoerd met werkstukpallets van 800 mm x 800 mm of 800 mm x 1.000 mm.
De G750 van Grob maakt gebruik van torque motoren in de A- en B-as en het gereedschapsmagazijn heeft ruimte voor twee keer 30 of twee keer 60 gereedschappen (foto’s: Grob)