Voor het verwerken van hogesterkte-plaatstalen heeft Fraunhofer IPT een upgrade-lasersysteem ontwikkeld dat bedoeld is om te functioneren in combinatie met volggereedschappen. Op de EuroBlech 2012 is een omvormgereedschap van Scheuermann + Heilig geëxposeerd dat was voorzien van het nieuwe lasersysteem.
Met de hitte van de laserstraal kan een om te vormen plaatdeel plaatselijk uitgegloeid worden. Daarmee is verwerking van hogesterkteplaatstaal mogelijk zonder de kans op scheurvorming. Als laser kan een diodenlaser toegepast worden met een vermogen tot 4,5 kW. Voor de straalgeleiding in het omvormgereedschap wordt een galvanometerscanner toegepast met een maximale snelheid van meer dan 25 m/s in het scherpstelgebied.
Het Hy-press lasersysteem van Fraunhofer IPT op de EuroBlech 2012 gekoppeld aan een gereedschap van Scheuermann + Heilig (foto: Reinold Tomberg)
Met de laserstraal kan een plaatwerkstuk plaatselijk uitgegloeid worden (foto: Fraunhofer IPT/WZL Aachen)