De Arbeidsinspectie lanceert een nieuw hulpmiddel om ongevallen op de werkvloer te voorkomen: de online-zelfinspectie ‘Voorkom Ongevallen’. Bedrijven kunnen via deze site zelf de kwaliteit van de veiligheid in hun organisatie doorlichten. Ze gebruiken dezelfde methode als een arbeidsinspecteur.
Via de site http://www.zelfinspectie.nl/ doorloopt een bedrijf dezelfde vier stappen als een inspecteur bij een controle. Bedrijven kunnen zich zo voorbereiden op een bezoek van de Arbeidsinspectie en vooraf aanpassingen doorvoeren om ongevallen en boetes te voorkomen. “Ons doel is dat eind 2012 het aantal ongevallen met 25 procent is verminderd. Dat geldt voor de sectoren waar de meeste ongevallen gebeuren”, zegt Anja van Vlerken, projectleider bij de Arbeidsinspectie. “Samen met andere partijen werken wij daaraan.”
Arboregels
Met de zelfinspectie onderzoeken bedrijven of ze voldoen aan de arboregels. Dit doen ze aan de hand van vier stappen uit het inspectieproces. Telkens moet een aantal vragen worden beantwoord. Na iedere stap volgt een overzicht waarin wordt aangegeven in hoeverre het bedrijf voldoet aan de regels. Voldoet het bedrijf hier niet helemaal aan? Dan volgt een lijst met actiepunten.
Zie bijgevoegde leaflet voor meer informatie:
![]() |
FlyerZelfinspectievoorkomongevallen |