MM nr. 5 - 2013
Nieuws

Miniserie: lassen aluminiumlegeringen

16 jul 2012

Miniserie: lassen aluminiumlegeringen Aluminiumlegeringen zijn zonder al te veel problemen met de meest bekende lasprocessen te lassen, maar er moet aan bepaalde aspecten van de lasprocessen de nodige aandacht besteed worden. Zo gaat bijvoorbeeld sterkteverhoging vaak gepaard met een afname in de lasbaarheid van het materiaal.

Ook zijn aluminiumlegeringen bijvoorbeeld gevoelig voor kristalsegregatie en kunnen tijdens het lassen warmscheuren ontstaan. In de afgelopen nummers van Metaal Magazine heeft Theo Luijendijk van de TU Delft hierover in een miniserie drie artikelen geschreven. Zie de bijlagen: 

 

pdf bestand  Lassen aluminiumlegeringen deel 1

 

pdf bestand  Lassen aluminiumlegeringen deel 2

 

pdf bestand  Lassen aluminiumlegeringen deel 3

 

lassen aluminiumlegeringen

Voor het lassen van aluminium kunnen verschillende lasprocessen ingezet worden. Op deze foto is het lassen te
zien aan een aluminium jacht (foto: Hans Westerink/Royal Huisman)

 

Momenteel schrijft Luijendijk voor Metaal Magazine een serie artikelen over het lassen van hogesterktestaal. Kijk hier voor een aanbieding voor een abonnement op Metaal Magazine.

 

Tweets Metaal Magazine
Volg ons op Twitter
Spotlight Metaal Magazine
Nieuwsbrief Metaal Magazine

Nieuwsbrief Metaal Magazine Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.

 

Aanmelden nieuwsbrief Metaal Magazine »