Inductieharden en laserlassen gecombineerd
13 aug 2010
Door laserlassen, inductieverwarmen en afschrikken in één proces te integreren is het mogelijk om de inbranddiepte bij het lassen van gelegeerde stalen met 25% te verbeteren. Door het 'warmlassen' worden bovendien de optredende spanningen meteen afgebouwd.
Het nieuwe lasprocédé is een ontwikkeling van het Laser Zentrum Hannover en de Leibniz Universität Hannover. Door een warmtebehandeling krijgen hooggelegeerde stalen hun gewenste mechanische eigenschappen als een hoge trek- en een langdurige vermoeiingsterkte. Voor het voorkomen van spanningen is het voorverwarmen nodig. Bij het procédé van LZH en Leibniz wordt met de inductieverwarming een temperatuur bereikt van 900 graden Celsius.
Een schema (boven) en foto van de opstelling. De inductiering kan dienen voor voorverwarming én voor het uitvoeren van hardingswerkzaamheden (foto's: LZH)
Lees het bijgevoegde Duitstalige persbericht van LZH:
| Lasertechnik Schweißen Vergütungsstählen. |
- Nieuwsoverzicht »
- 08-02-2012 Besturing Valk testen tijdens Techni-Show
- 08-02-2012 Promas levert Reiden aan Almi
- 08-02-2012 Studer bestaat 100 jaar
- 08-02-2012 Primeur Litz Hitech bij De Ridder
- 07-02-2012 Economisch verspanen trend Techni-Show
- 06-02-2012 Bewo meet op topsnelheid
- 03-02-2012 Veel machines bij Bendertechniek in Utrecht
- 03-02-2012 VW voorkomt botsingen met Brankamp
- 02-02-2012 Vijfassige Mikron op Techni-Show
- 02-02-2012 6 m dubbelbuiger bij Jörg op Techni-Show
Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.
- Ponsen en buigen op LVD Pullmax
- Studer S41 slijpt met directe aandrijvingen
- LAG afkantcel tijdens BlechExpo
- FMS systeem bij Eurotech
- Hermle freest model JU 52
Hieronder vindt u de favorieten voor de vrijdagmiddag:
