Nieuws

Software compenseert afwijkingen slijpen

8 jun 2009

Software compenseert afwijkingen slijpen Als noviteit presenteerde Blohm Jung onlangs tijdens een slijpsymposium in Thun (Zwitserland) de Geoid softwaremodule waarmee de positie van het dressgereedschap kan worden gecorrigeerd voor de slijtage van de diamantprofielschijf of profieldiamant.

Die slijtage is er de oorzaak van dat afwijkingen ontstaan in het contour en dat leidt tot profielafwijkingen bij het slijpen. Bij Blohm Jung liet men meetresultaten zien waaruit bleek dat bij 0,03 mm slijtage een afwijking in het profiel optrad van 5 micrometer.

Blom Schleifring compensatie

Door de slijtage op gezette tijden te meten met behulp van een meettaster (de meetfrequentie is afhankelijk van de nauwkeurigheidseisen die worden gesteld) en daarvoor afhankelijk van de positie rond het contour te compenseren kan deze afwijking worden gehalveerd (afb. Blohm Jung/Schleifring).

Nog een belangrijk winstpunt: ook de kosten van dressgereedschappen kunnen op deze manier met de helft worden teruggebracht en dat tikt lekker aan. In ons land wordt Blohm Jung vertegenwoordigd door De Ridder uit Uitgeest.

Tweets Metaal Magazine
Volg ons op Twitter
Spotlight Metaal Magazine
Nieuwsbrief Metaal Magazine

Nieuwsbrief Metaal Magazine Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.

 

Aanmelden nieuwsbrief Metaal Magazine »