ABB ontwikkelt compacte IRB 4600-robot
24 mrt 2009
ABB heeft een nieuwe generatie robots ontwikkeld onder de naam IRB 4600. De nieuwe robots bieden uitgebreide toepassingsmogelijkheden en worden geleverd in vier uitvoeringen. De robots van de serie IRB 4600 maken compacte cellen mogelijk, waarbinnen een hoge productie wordt gecombineerd met een hoge kwaliteit.
De voornaamste toepassingsmogelijkheden van de robots zijn machinebewerkingen, zoals snijden, ontbramen, vlambooglassen en polijsten, assembleren, dispenseren en meten. Andere typerende toepassingen van de IRB 4600 zijn intern transport, pallettiseren en verpakken. Afhankelijk van het type varieert het bereik van de robots van 2,05 tot 2,51 m en zijn belastingen van 20 tot 60 kg mogelijk.
Negen assen
De nieuwe robots van ABB zijn uitgevoerd met zes assen plus drie externe. Standaard voldoen de robots aan Foundry Plus en aan beschermingsklasse IP 67. De IRB 4600 is voorzien van dubbel uitgevoerde circuits met controle, noodstops en veiligheidfuncties en zijn EMC/EMI-beveiligd en -afgeschermd.
Kortere cyclustijd
Kernmerkend is verder het compacte en geoptimaliseerde ontwerp dat heeft geleid tot een laag gewicht. Het resultaat is een cyclustijd die 25 % korter is dan de kortst gangbare tot dusver. De maximale versnelling en de maximumsnelheid zijn de hoogste in zijn klasse.
In de praktijk kunnen daarmee een grotere productiecapaciteit en een hogere productiviteit worden bereikt. Verder kan de positionering van de robot door de gebruiker vrij worden gekozen, waardoor steeds optimaal kan worden geprofiteerd van bereik, cyclustijd en hulpapparatuur.
- Nieuwsoverzicht »
- 09-09-2010 Hoe moet je een vijfasser beoordelen?
- 08-09-2010 Dynobend buigt bij Unic zonder reststukken
- 08-09-2010 Gereedschappen dalen en machines stijgen
- 07-09-2010 BTU ontstapelaar op EuroBlech 2010
- 07-09-2010 Boeiend channel Mori Seiki op YouTube
- 06-09-2010 Zesassige Chiron voor CPJ Techniek.
- 06-09-2010 Adige LT Fiber Zantech snijdt Cu en messing
- 03-09-2010 Lasercladding Stork in nauwe boringen
- 02-09-2010 100% slagingskans bij Lastechniek
- 02-09-2010 Ertec zet frezen onder de douche
Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.
- TEQQ handler bij Thepa
- HGG bespaart op las- en fitkosten
- Nieuwe software van Style
- Freesdraaien bij DMG
- Vijfassig frezen Hurco
Hieronder vindt u de favorieten voor de vrijdagmiddag: