Nieuws

Europese smedendagen groter dan ooit

16 apr 2008

Europese smedendagen groter dan ooit Op vrijdag 2 en zaterdag 3 mei 2008 vinden op het Regthuysplein in Nieuwkoop voor de negende keer de Europese smedendagen plaats. De dagen worden georganiseerd door het Nederlands Gilde van Kunstsmeden (NGK).

Tijdens de smedendagen zullen smeden uit binnen- en buitenland gezamenlijk een kunstobject maken, waarbij zij met verschillende technieken en materialen werken. Op het plein wordt een grote tent neergezet met 12 smidsvuren. Acht vuren zijn bestemd voor demonstraties.
 
Zelf smeden
Daarnaast zijn er vier vuren waar het publiek zelf kan proberen te smeden. Ook zijn er exposities smeedwerk en demonstraties smeden. De circa zeventig leden van het NGK zijn moderne kunst- en siersmeden die professioneel het kunstsmeden uitoefenen. De veelzijdige metaal-bewerkers vervormen ferro en non-ferro metalen met moderne smeedtechnieken.
 
Het NGK onderhoudt nauwe contacten met smeden en smeedorganisaties wereldwijd. De smedendagen zijn ook bedoeld om de (internationale) samenwerking tussen smeden te bevorderen.
Tweets Metaal Magazine
Volg ons op Twitter
Spotlight Metaal Magazine
Nieuwsbrief Metaal Magazine

Nieuwsbrief Metaal Magazine Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.

 

Aanmelden nieuwsbrief Metaal Magazine »