Nieuws

Handtmann bewerkt profiel met cirkelzaag

5 nov 2007

Handtmann bewerkt profiel met cirkelzaag Indrukwekkend bij het profielbewerkingscentrum PBZ NT 800, dat machineleverancier Handtmann onlangs in Duitsland demonsteerde, was de grote cirkelzaag waarmee werkstukken los gezaagd werden uit een aluminium T-profiel.

Handtmann demonstreerde het profielbewerkingscentrum medio oktober tijdens de Aerospace Days 2007 in Baienfurt (D). Deze machine kan geleverd worden voor het vijf-assig bewerken van zes zijden van lange profielen tot een maximale lengte van 25 m. De gedemonstreerde machine is verkocht aan de firma Josef Gartner in Gundelfingen (D) die de machine inzet voor het bewerken van profielen voor deuren, vensters en dergelijke.
 
Met behulp van een cirkelzaagblad met een diameter van 500 mm  worden na frees- en boorbewerkingen de werkstukken op lengte afgezaagd. Dit kan ook onder een verstekhoek. Handtmann kan deze machines leveren met een spilvermogen tot 26 kW (bij 100% inschakelduur). De machine in Baienfurt had een Diebold hoofdspil van 19 kW en een maximaal toerental tot 28.000 omwentelingen per minuut.
 

De afgezaagde producten. Bewerkt wordt een geĂ«xtrudeerd  aluminium T-profiel. Opvallend is de lengte van de machine en de lange machine-overkapping (foto: Reinold Tomberg)
 
In ons land heeft Dymato uit Veenendaal, de Nederlandse vertegenwoordiging van Handtmann, onder andere drie van deze bewerkingscentra geleverd aan Aluteq in Harderwijk. Aluteq bewerkt in loondienst met deze machines lange, aluminium profielen.
 
Spotlight Metaal Magazine
Nieuwsbrief Metaal Magazine

NB MMTechnieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.

 

Aanmelden nieuwsbrief Metaal Magazine »