Renishaw gaat selectief lasersmelten
22 nov 2011
Renishaw toonde op de EMO in Hannover de nieuwste machine voor het selectief lasersmelten. De SLM250 machine werkt volgens een nieuw ontwikkeld proces voor additief vervaardigen, waarmee via een krachtige laser via fibers direct vanuit 3D-CAD bestand vaste metalen onderdelen te maken zijn.
Met de SLM250 van Renishaw worden onderdelen opgebouwd in lagen van 20 tot 100 micron uit fijne metaalpoeders die volledig gesmolten worden in een strikt gecontroleerde atmosfeer. De selectieve lasersmeltmachine heeft een vacuümkamer die gevuld kan worden met argongas om zodoende een zuivere atmosfeer te krijgen met zo min mogelijk zuurstof. Dit is cruciaal als er een product wordt opgebouwd uit titaanpoeder. Maar het is ook mogelijk om minder reactieve materialen onder stikstof te laten opgroeien.

Op de EMO 2011 werden onder andere deze metalen producten getoond die met de SLM250 zijn gemaakt (foto's: Paul Quaedvlieg)
De machine beschikt over een extern poedermagazijn dat bijgevuld kan worden, terwijl de machine aan het opgroeien is. Niet gebruikt materiaal dat overblijft na het opgroeien, wordt gezeefd en weer hergebruikt. De SLM250 heeft een eenvoudige gebruikersinterface via een touchscreen. De machine kan producten opbouwen met maximale afmetingen van 250 mm bij 250 bij 300 mm (X,Y,Z) waarbij optioneel de Z-as is te vergroten tot 360 mm voor nog hogere producten.
Een productontwerp wordt als CAD-ontwerp in speciale software van Materialise of Marcam Autofab geladen. Herstellen van eventuele fouten, labelling, het maken van ondersteuningen of oriëntatie van het product worden in deze software ingesteld. Ook kunnen hier nog de proces- en scanningparameters worden aangepast. Momenteel kunnen met de SLM machines van Renishaw de volgende materialen gebruikt worden: roestvast staal 316L en 17-4PH, H13 gereedschapsstaal, aluminium Al-Si-12, titaan CP, Ti-6Al-4V en Ti-6Al-7Nb, kobaltchroom (ASTM75), Inconel 718 en 625.
- Nieuwsoverzicht »
- 22-05-2012 Energie besparen door slim frezen
- 21-05-2012 Kennis en producten als ontwikkelingshulp
- 21-05-2012 Van Zijl Constructie kiest voor Safan
- 21-05-2012 Intuïtieve CNC met Style en Hurco
- 21-05-2012 3 m brede wals buigt tot 250 mm dik
- 18-05-2012 Kogelstralen vervormt keramiek
- 17-05-2012 Onbemand draaien met klauwwisseling
- 16-05-2012 Ermak vernieuwt programma kantpersen
- 16-05-2012 Cooperpaar elektron en gat
- 16-05-2012 Robots vormen plaat om met stiften
Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.
- Ponsen en buigen op LVD Pullmax
- Studer S41 slijpt met directe aandrijvingen
- LAG afkantcel tijdens BlechExpo
- FMS systeem bij Eurotech
- Hermle freest model JU 52
Hieronder vindt u de favorieten voor de vrijdagmiddag:
