Zoektocht mkb naar nieuw peertje
29 aug 2010
Mkb-ondernemers die een alternatief zoeken voor de steeds schaarser wordende gloeilamp, kunnen terecht bij Energiecentrum MKB. Hoewel de uitfasering van de gloeilamp op 1 september 2010 al haar tweede fase ingaat, zijn volwaardige alternatieven nog niet altijd voorhanden.
Energiecentrum MKB helpt ondernemers bij het maken van de overstap met informatie en online tools, zoals de digitale Verlichtingscan en de brochure ‘Bespaartips voor verlichting'. De Verlichtingscan is een online tool die energiezuinige verlichtingsalternatieven op een rijtje zet.
De brochure ‘Bespaartips voor verlichting' bevat alternatieven voor de gloeilamp, maar ook bespaar- en onderhoudstips, rekenvoorbeelden en een checklist.
Om het milieu te ontzien, worden gloeilampen in de EU versneld uitgefaseerd.
Productie- en importverbod
Vanaf 1 september 2010 mogen er geen heldere gloeilampen vanaf 75 watt meer worden gemaakt. Sinds september 2009 geldt in de EU al een productie- en importverbod op heldere gloeilampen vanaf 100 watt en alle matte gloeilampen. In 2012 is het peertje voorgoed verleden tijd.
- Nieuwsoverzicht »
- 08-02-2012 Besturing Valk testen tijdens Techni-Show
- 08-02-2012 Promas levert Reiden aan Almi
- 08-02-2012 Studer bestaat 100 jaar
- 08-02-2012 Primeur Litz Hitech bij De Ridder
- 07-02-2012 Economisch verspanen trend Techni-Show
- 06-02-2012 Bewo meet op topsnelheid
- 03-02-2012 Veel machines bij Bendertechniek in Utrecht
- 03-02-2012 VW voorkomt botsingen met Brankamp
- 02-02-2012 Vijfassige Mikron op Techni-Show
- 02-02-2012 6 m dubbelbuiger bij Jörg op Techni-Show
Technieken in de metaal ontwikkelen zich snel. Blijf op de hoogte met de gratis nieuwsbrief van Metaal Magazine. U ontvangt elke week gratis het laatste nieuws in uw mailbox.
- Ponsen en buigen op LVD Pullmax
- Studer S41 slijpt met directe aandrijvingen
- LAG afkantcel tijdens BlechExpo
- FMS systeem bij Eurotech
- Hermle freest model JU 52
Hieronder vindt u de favorieten voor de vrijdagmiddag:
