Archief
Dossier: Machine Masterclass (serie)

Vijfassig UCP-bewerkingscentrum optimaal compromis tussen kracht en snelheid

23 jun 2009

"De enige kans is doorlooptijdverkorting." Accountmanager Raimon Warta van Wijdeven Precision Parts laat er geen twijfel over bestaan waar toeleveranciers momenteel op worden afgerekend.

Het bedrijf in Ter Apel kiest daarom meer en meer voor een volcontinu productieproces en het vijfassig Mikron UCP 600 Vario-bewerkingscentrum van GF Agie Charmilles is de nieuwste stap op dat gebied. Warta schat dat de doorlooptijden gemiddeld met zo'n 40% omlaag zijn gebracht.

 

 Artikel_Vijfassig UCP-bewerkingscentrum

Nieuws uit de metaalbranche
Hoe moet je een vijfasser beoordelen? 9 SEP 2010

Voor het beoordelen van de technische prestaties van vijfassige bewerkingscentra zijn een aantal mogelijkheden. Heel simpel is een statische meting uit te voeren. Rij bijvoorbeeld de Z-as maximaal uit, belast de spilneus met een radiale kracht en kijk vervolgens wat de vervorming is in micrometers. Voer dit bij verschillende machines uit en dan is het niet zo moeilijk: beoordeel de verschillen

Lees meer »
 
 
Spotlight Metaal Magazine