Archief
Dossier: Oppervlaktebehandeling

innovaties drijfveren voor Eurofinish

16 dec 2011

De oppervlaktebeurs Eurofinish in Gent (B) is dit najaar aan zijn negende editie toe. Marktdrijfveren zijn momenteel nieuwe materialen en het inbouwen van diverse functionaliteiten in deklagen. De eisen liggen hoog: innovatieve ontwikkelingen zijn dus van belang. In dit artikel een aantal vernieuwingen die in september tijdens de beurs in België getoond worden.

Het zogeheten ‘D-traject’ zal de bezoeker van de Eurofinish 2011 meenemen naar stands waar innoverende toepassingen van oppervlaktebehandeling live worden gedemonstreerd of voorgesteld. Denk aan innovaties zoals glimontladingen en magnetronsputtering voor de afzetting van complexe oxides, instant curing met UV led’s, functionele coatings, DLC-coatings in de automobielsector, oppervlaktebehandeling van medische prothesen en superhydrofobe coatings met atmosferisch plasma.

 

pdf bestand  14-15-16_eurofinish_10443

 

Nieuws uit de metaalbranche
Onbemand draaien met klauwwisseling 17 MEI 2012

Een automatische klauwwisseling maakt een manarme 24/7-draaiproductie mogelijk voor de Duitse toeleverancier Lidu. Auto-Cell demonstreerde begin mei bij Swabo hoe een robotcel met automatisch wisselen van klauwen, gereedschappen en werkstukken een hoog spilrendement kan bereiken.

Lees meer »
 
 
Spotlight Metaal Magazine