Archief
Dossier: Metaalbewerken

AIST forceert niet-axiaalsymmetrische vormen met lineaire motoren

28 jun 2007

Het Japanse instituut AIST heeft deze maand tijdens de Hannover Messe 2007 een bijzondere forceervariant voorgesteld: Robot Spinning.  Scheve kegels, ellipsen en zelfs piramides zijn nu te forceren. Dankzij aandrijvingen met lineaire motoren.

Medio april tijdens de Hannover Messe 2007 in Hannover (D) liet het National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) uit Japan in hal 2 zien dat het gestuurd en bewaakt bewegen van het gereedschap tijdens het omvormproces forceren ook resulteert in verbluffende productvormen. Samengevat claimen de Japanners dat  ze niet-axiaalsymmetrische vormen kunnen maken ellipsen, polygonalen en producten met een excentrische doorsnede.
Nieuws uit de metaalbranche
Onbemand draaien met klauwwisseling 17 MEI 2012

Een automatische klauwwisseling maakt een manarme 24/7-draaiproductie mogelijk voor de Duitse toeleverancier Lidu. Auto-Cell demonstreerde begin mei bij Swabo hoe een robotcel met automatisch wisselen van klauwen, gereedschappen en werkstukken een hoog spilrendement kan bereiken.

Lees meer »
 
 
Spotlight Metaal Magazine